Archive for kesäkuu, 2024

Honkavuoren frisbeegolfradan ja maastopyöräreitin avajaiset sunnuntaina 7.7.2024

Honkavuorelle on valmistunut uusi täysimittainen frisbeegolfrata (18 väylää) ja noin 6 km pitkä maastopyöräreitti. Reitiltä on yhteys Pannukorven kautta Itämäkeen, tällöin reitille tulee pituutta yhteensä noin 16 km.

Uusien reittien avajaisia vietetään sunnuntaina 7.7.2024 klo 17 alkaen. Samalla juhlistetaan luontotornin 20-vuotispäivää!

Illan ohjelmassa, avajaisten lisäksi, on mm. tuote-esittelyä, Kiuruveden Urheilutarvike on paikalla. Frisbeengolfin näytös ja maastopyörien koeajoa. On myös eri lajien esittäytymistä tennishallilla. Illan päätteeksi porrasjuoksuviesti 3-henkisin joukkuein luontotornin luona olevissa kuntoportaissa.

ILLAN OHJELMA
Tennishallilla ja piha-alueella klo 17.00-18.30
# Uusien reittien ...

Lue lisää »
0

Honkavuoren kuntoportaiden vihkiäiset

Honkavuoren kuntoportaat vihittiin virallisesti käyttöön 30.5.2024. Nauhan leikkasivat Keskipiste-Leaderin toiminnanjohtaja Ilkka Peltola ja Lamminahon Ahton varapuheenjohtaja Esa Ryynänen.
Tapahtumaa oli todistamassa noin 30 henkilöä. Samalla käynnistettiin neljä kuukautta kestävä KUNTOPORRASKISA.
Tervemenoa kuntoilemaan portaisiin! Hiisituvan pihasta portaille ja luontotornille on opastettu reitti, matkaa on noin 700 m. Porraskisan kävijämääristä tiedotetaan kesän mittaan – aika-ajoin!
Lue lisää »
0