K-P:n Hiihdon KP-Cup ja pm-hiihto25.1.20

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Kilpailun sarjat: M10; N10; N14; M13; N13; M12; N12; M15; M14; N16; N15; M16; M50; M55; M60; M65; NYL; N20; N18; N40; N45; M18; M45; M35; M20; MYL
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 13Ohto JärviluomaNivalan Urheilijat8:24.88:24.8
2. 11Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit8:34.8  +10.0
3. 12Atte RautakoskiKalajoen Junkkarit8:42.1  +17.3
4. 3Eemeli AarnioHimangan Urheilijat9:23.3  +58.5
5. 10Arttu HuhtanenYlivieskan Kuula9:24.2  +59.4
6. 4Aatu NybackaHaapajärven Kiilat9:32.1  +1:07.3
7. 8Oliver RahjaKalajoen Junkkarit9:43.6  +1:18.8
8. 7Eino KyöstiHimangan Urheilijat10:01.1  +1:36.3
9. 6Aapo AholaHaapajärven Kiilat10:12.5  +1:47.7
10. 5Peetu PuputtiKinnulan Kinuski Team10:49.0  +2:24.2
DNS 9Aapo MattilaHimangan Urheilijat
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 32Siru KoskelaHalsuan Toivo7:50.47:50.4
2. 31Lilli EerikäinenReisjärven Pilke8:09.3  +18.9
3. 21Ronja AarnioHimangan Urheilijat8:24.5  +34.1
4. 29Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot8:50.4  +1:00.0
5. 28Ansa KanalaHalsuan Toivo9:04.2  +1:13.8
6. 27Mona VertanenKokkolan Veikot9:08.7  +1:18.3
7. 30Sandra TiittoHaapajärven Kiilat9:13.6  +1:23.2
8. 20Alina LidsleKokkolan Veikot9:27.3  +1:36.9
9. 25Ninni NybackaHaapajärven Kiilat9:43.2  +1:52.8
10. 23Aada KukkolaSievin Sisu10:34.4  +2:44.0
11. 26Saana PuputtiKinnulan Kinuski Team11:02.9  +3:12.5
12. 22Josefiina KuivaniemiKinnulan Kinuski Team11:12.2  +3:21.8
QLF 18Aino MyllyläKiuruveden Urheilijat8:23.5
QLF 16Emilia SiponenKiuruveden Urheilijat8:32.6
QLF 17Anna SiponenKiuruveden Urheilijat8:35.1
QLF 19Enni PennanenKiuruveden Urheilijat9:29.7
DNF 24Netta SärkinenKinnulan Kinuski Team
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 37Meea HaikaraReisjärven Pilke8:56.28:56.2
2. 36Eveliina KeltamäkiKokkolan Veikot10:12.4  +1:16.2
3. 35Jasmiina HuuskonenReisjärven Pilke10:25.7  +1:29.5
4. 34Sofia RuusunenHimangan Urheilijat12:08.3  +3:12.1
Sarjaluettelo
M13 Miehet 13 vuotta 3 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 44Jani TytärniemiHaapajärven Kiilat9:45.29:45.2
2. 46Teemu SimoinenHalsuan Toivo9:46.2  +1.0
3. 45Aatu PaasoSievin Sisu9:46.3  +1.1
4. 43Santeri KallioKokkolan Veikot9:50.7  +5.5
5. 42Ilmari KokkoniemiHaapajärven Kiilat10:00.5  +15.3
6. 40Henri JunkkilaKokkolan Veikot10:51.7  +1:06.5
7. 41Elmeri HietalaKaustisen Pohjan-Veikot11:00.6  +1:15.4
QLF 39Kasper KuorinkiÄänekosken Huima9:25.9
Sarjaluettelo
N13 Naiset 13 vuotta 3 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 52Anna HeikkiläKokkolan Veikot8:59.98:59.9
2. 51Lotta JärvinenKokkolan Veikot9:11.0  +11.1
3. 49Iiris SavelainenHaapajärven Kiilat9:39.8  +39.9
4. 50Lotta OjaKalajoen Junkkarit9:56.2  +56.3
5. 48Helmi JauhiainenReisjärven Pilke11:20.9  +2:21.0
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 3 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 64Oliver LastikkaKannuksen Ura10:11.710:11.7
2. 63Onni HeiskanenNivalan Urheilijat10:18.4  +6.7
3. 66Leo RautioNivalan Urheilijat10:25.2  +13.5
4. 67Ukko JärviluomaNivalan Urheilijat10:38.6  +26.9
5. 61Atte HuhtanenYlivieskan Kuula10:44.1  +32.4
6. 65Eetu AholaHaapajärven Kiilat11:10.8  +59.1
7. 60Paavo KokkoniemiHaapajärven Kiilat11:31.3  +1:19.6
8. 58Toivo KuonanojaPyhäjärven Pohti11:33.8  +1:22.1
9. 59Toivo PorvariKokkolan Veikot14:29.9  +4:18.2
QLF 55Miska HokajärviViitasaaren Viesti9:55.6
QLF 56Aapo AarniolehtoJyväskylän Hiihtoseura11:08.6
DNS 57Eetu MuhonenSeinäjoen Hiihtoseura
DNS 62Miro KnuutilaYlivieskan Kuula
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 3 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 90Laura AhoReisjärven Pilke9:30.49:30.4
2. 85Alma SyrjäKinnulan Kinuski Team10:03.3  +32.9
3. 89Klaara KivistöKalajoen Junkkarit10:08.1  +37.7
4. 88Emma ParkkilaReisjärven Pilke10:25.6  +55.2
5. 75Scarlett KopaPyhäjärven Pohti10:26.9  +56.5
6. 87Aida RajalaKalajoen Junkkarit10:28.5  +58.1
7. 82Venla NisulaReisjärven Pilke10:29.1  +58.7
8. 84Laura EerikäinenReisjärven Pilke10:55.0  +1:24.6
9. 74Jemina EskolaKannuksen Ura11:07.7  +1:37.3
10. 86Liina-Maija HietalaKaustisen Pohjan-Veikot11:11.6  +1:41.2
11. 80Mette KleemolaKokkolan Veikot11:17.0  +1:46.6
12. 81Lyyli NiinikoskiKokkolan Veikot11:34.7  +2:04.3
13. 78Iisa SavelainenHaapajärven Kiilat11:50.3  +2:19.9
14. 79Mette KanalaHalsuan Toivo11:59.3  +2:28.9
15. 83Meeri RautaojaKokkolan Veikot12:05.9  +2:35.5
16. 77Sanni SuomuKokkolan Veikot12:30.1  +2:59.7
17. 76Iina KiiskiläKokkolan Veikot13:08.3  +3:37.9
QLF 71Ida HänninenSki Jyväskylä9:38.8
QLF 72Iida PennanenKiuruveden Urheilijat11:18.0
DNS 73Martta StenmanUuraisten Urheilijat
Sarjaluettelo
M15 Miehet 15 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1. 98Kaapo PaasoSievin Sisu14:09.414:09.4
2. 99Anton HannulaAlavieskan Viri14:23.5  +14.1
3. 97Rasmus HuhtamäkiPietarsaaren Hiihtäjät14:45.6  +36.2
4. 96Oliver DalhemKokkolan Veikot16:28.5  +2:19.1
5. 95Iiro TervamäkiPyhäjärven Pohti19:15.4  +5:06.0
QLF 94Vilho StenmanUuraisten Urheilijat14:06.6
QLF 93Jere PerttuOulaisten Taru17:16.7
DNS100Valtteri LeskeläHaapajärven Kiilat
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.108Oscar RahjaKalajoen Junkkarit14:04.114:04.1
2.107Matias MutkaKannuksen Ura15:01.0  +56.9
3.106Tuukka TörnvallKalajoen Junkkarit15:05.4  +1:01.3
4.105Tatu SyrjäKinnulan Kinuski Team15:07.3  +1:03.2
5.104Juho PorvariKokkolan Veikot16:38.9  +2:34.8
6.103Veikka VirkkalaSievin Sisu17:42.9  +3:38.8
QLF102Aatu MuhonenSeinäjoen Hiihtoseura17:13.8
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.112Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula15:13.115:13.1
2.110Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit16:14.7  +1:01.6
3.111Iida RautioNivalan Urheilijat16:47.6  +1:34.5
Sarjaluettelo
N15 Naiset 15 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.119Peppi LeppäläReisjärven Pilke14:18.314:18.3
2.116Assi HakalaHimangan Urheilijat15:33.0  +1:14.7
3.115Miina KoivistoSievin Sisu15:43.8  +1:25.5
4.118Jenna RautialaPyhäjärven Pohti15:58.3  +1:40.0
5.117Alissa OjaHimangan Urheilijat16:22.7  +2:04.4
6.114Sara KukkolaSievin Sisu16:33.2  +2:14.9
Sarjaluettelo
M16 Miehet 16 vuotta 6 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.123Jirka OjaKalajoen Junkkarit15:51.515:51.5
2.122Antti HuttunenAlavieskan Viri17:04.8  +1:13.3
3.121Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat18:41.5  +2:50.0
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.125Simo TörnvallKalajoen Junkkarit13:16.513:16.5
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.130Kauko HimankaKalajoen Junkkarit15:26.915:26.9
2.128Heikki RoimasKälviän Tarmo15:32.3  +5.4
3.129Ari PuranenPietarsaaren Hiihtäjät17:01.5  +1:34.6
QLF127Jari MäkeläKeuruun Kisailijat13:56.2
Sarjaluettelo
M60 Miehet 60 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.132Juhani KumpusaloNivalan Urheilijat15:11.315:11.3
QLF133Jarmo LautanenKyyjärven Kyky14:12.6
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero
1.135Juhani JämsäToholammin Urheilijat15:28.215:28.2
QLF136Tapio NieminenVirtain Urheilijat15:20.8
Sarjaluettelo
NYL Naiset 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.)
1.145Roosa JuuskaTeam Skiers13:44.013:44.07:54.4 (1.)
2.143Elina MäkitaloHimangan Urheilijat14:01.9  +17.98:01.9 (2.)
3.139Henna RautiainenHimangan Urheilijat14:42.8  +58.88:32.5 (5.)
4.141Katriina AuttiTeam Skiers15:39.8  +1:55.88:43.1 (6.)
5.140Emilia PulkkinenHaapajärven Kiilat15:44.6  +2:00.69:10.4 (7.)
QLF142Jenni RaivioSki Jyväskylä14:17.6 8:05.0 (3.)
QLF144Tiia HuuskonenSki Jyväskylä14:18.5 8:12.6 (4.)
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.)
1.147Petra AlataloAlavieskan Viri16:42.516:42.59:38.7 (1.)
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.)
1.155Iina KoskelaTeam Skiers14:23.914:23.98:16.5 (1.)
2.149Iida HaukilahtiVetelin Urheilijat14:50.1  +26.28:23.0 (2.)
3.150Alisa VuolletKalajoen Junkkarit15:29.4  +1:05.59:01.5 (4.)
4.153Noora AlataloAlavieskan Viri16:45.7  +2:21.89:40.3 (6.)
5.151Veera VähäkangasYlivieskan Kuula17:21.7  +2:57.89:57.6 (7.)
QLF152Sara LeppäsalmiKuoreveden Kärki14:52.4 8:23.5 (3.)
DNF154Jenni KukkolaSievin Sisu 9:39.2 (5.)
Sarjaluettelo
N40 Naiset 40 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.)
QLF158Anne HyytiäinenSaarijärven Pullistus15:46.3 9:06.5 (1.)
Sarjaluettelo
N45 Naiset 45 vuotta 5 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.)
QLF160Johanna HolmViitasaaren Viesti15:23.2 8:49.1 (1.)
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta 9 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.) 6.00 km(Sij.)
1.168Miika YlikuljuTeam Skiers22:56.622:56.67:23.9 (1.)15:06.6 (1.)
2.170Jarkko ReijonenYlivieskan Kuula23:07.7  +11.17:34.5 (3.)15:17.6 (2.)
3.166Miro JylkkäYlivieskan Kuula23:35.3  +38.77:26.6 (2.)15:24.7 (3.)
4.169Jussi-Matti RahjaKalajoen Junkkarit23:48.4  +51.87:57.5 (4.)15:48.7 (4.)
5.164Roope EtelämäkiToholammin Urheilijat25:17.0  +2:20.48:06.4 (5.)16:27.5 (5.)
6.165Roni KinnunenPyhäjärven Pohti25:39.4  +2:42.88:17.8 (6.)17:04.7 (6.)
7.163Jimi LeppäläYlivieskan Kuula26:31.4  +3:34.88:35.1 (7.)17:34.4 (7.)
DNS167Samppo KumpumäkiPyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo
M45 Miehet 45 vuotta 9 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.) 6.00 km(Sij.)
1.173Jari KalliokoskiVetelin Urheilijat23:06.723:06.77:22.0 (1.)15:05.2 (1.)
Sarjaluettelo
M35 Miehet 35 vuotta 12 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.) 6.00 km(Sij.) 9.00 km(Sij.)
1.177Kuisma TaipaleVetelin Urheilijat30:03.630:03.67:12.0 (1.)14:44.8 (1.)22:21.0 (1.)
QLF179Jari HolmViitasaaren Viesti31:04.0 7:41.9 (3.)15:20.5 (3.)23:12.6 (3.)
QLF175Jari KuhnoSaarijärven Pullistus31:09.7 7:27.6 (2.)15:16.5 (2.)23:11.1 (2.)
QLF178Markku SiponenKiuruveden Urheilijat32:56.7 7:51.3 (4.)16:06.2 (4.)24:24.9 (4.)
QLF176Jarmo KuorinkiÄänekosken Huima33:26.9 7:55.6 (5.)16:26.5 (5.)24:56.3 (5.)
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta 12 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.) 6.00 km(Sij.) 9.00 km(Sij.)
1.185Aapo TaipaleVetelin Urheilijat30:09.230:09.27:02.2 (1.)14:26.0 (1.)22:14.9 (1.)
2.184Eetu LakanenPerhon Kiri33:09.8  +3:00.67:55.8 (2.)16:17.1 (2.)24:46.1 (2.)
3.183Mitri LerssiPyhäjärven Pohti33:30.5  +3:21.38:06.4 (4.)16:26.0 (3.)24:59.5 (3.)
4.182Kristian HakalaHimangan Urheilijat34:08.1  +3:58.98:03.5 (3.)16:33.8 (4.)25:21.2 (4.)
DNS181Aleksi SalmelaHaapajärven Kiilat
Sarjaluettelo
MYL Miehet 12 km V
Sija Nro Nimi Seura Loppu aika Ero 3.00 km(Sij.) 6.00 km(Sij.) 9.00 km(Sij.)
1.191Jouni KomuHaapajärven Kiilat29:58.529:58.57:14.7 (3.)14:43.4 (2.)22:20.2 (2.)
2.195Esa-Pekka MustolaYlivieskan Kuula30:38.4  +39.97:02.9 (1.)14:47.2 (3.)22:42.7 (5.)
3.197Tuomas RantoTeam Skiers31:18.9  +1:20.47:31.4 (8.)15:24.5 (8.)23:25.5 (8.)
4.193Elias ValikainenKalajoen Junkkarit31:30.2  +1:31.77:29.2 (7.)15:23.0 (7.)23:18.5 (7.)
QLF190Henri JelonenJämsänkosken Ilves29:43.9 7:13.6 (2.)14:43.1 (1.)22:12.6 (1.)
QLF196Eerik PuranenSaarijärven Pullistus30:00.6 7:21.2 (5.)14:52.0 (5.)22:23.2 (3.)
QLF194Onni MäkeläKeuruun Kisailijat30:20.8 7:16.1 (4.)14:50.0 (4.)22:33.9 (4.)
QLF188Pekka KarppanenSaarijärven Pullistus31:01.6 7:24.7 (6.)15:17.5 (6.)23:15.5 (6.)
DNS189Veikka HeinonenKokkolan Veikot
DNS192Toni HuuskonenSki Jyväskylä
Sarjaluettelo